Logo Karo-Śrem Obróbka skrawaniem metalu Rok założenia 1981

61 281 94 11

biuro@karo-srem.pl

Technologie

Technologie

cert-4

Kontakt

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARO" s.c.
Roman, Danuta, Paweł Kaczmarek
ul. Przemysłowa 38, 63-100 Śrem
tel./fax + 48 (61) 281 94 11
 

Czytaj więcej »

Technologie

Firma "KARO" nieprzerwanie inwestuje w nowoczesne technologie starając się sprostać coraz większym wymogom rynku, a jednocześnie rozszerza profil swojej działalności.

W 2001 roku została zakupiona 4-osiowa frezarka MIKRON ze sterowaniem Heidenhaina zapoczątkowując nowy obszar działalności - wykonywanie form i matryc.

 W 2003 roku zakupiono tokarkę sterowaną numerycznie CTX 200 firmy Gildemeister -DMG z osią C i napędzanymi narzędziami oraz nowoczesnym podajnikiem hydraulicznym Hydrobar.

W styczniu 2005 roku zostało zakupione nowe centrum frezerskie DMC 103V firmy Gildemeister -DMG, co wydatnie zwiększyło możliwości technologiczne w zakresie robót frezerskich.

W czerwcu 2005 roku firma nabyła kolejną nową maszynę - tokarkę NEF 400 firmy Gildemeister -DMG, później dokupiliśmy kolejne nowe maszyny Firmy Gildemaister - DMG. Ostatni zakup to Centrum tokarskie NLX 2500/700 DMG Mori Seiki w 2014 roku.

Firma "KARO" stara się w swojej działalności równać do najlepszych i "trzyma" z najlepszymi. Niemal DSC-0145.JPGjednocześnie z zakupem frezarki zostają zakupione narzędzia firmy SANDVIK. Szeroka gama narzędzi pełnowęglikowych pozwala na obróbkę omodelowania w różnych materiałach: od stopów Al i Cu po stale hartowane do 65 HRC.

Specjalistyczny uchwyt HYDROGRIP zapewnia wykonywanie bardzo głębokich wnęk o bardzo małym nachyleniu ścian, przy zachowaniu minimalnego bicia rzędu kilku mikrometrów.

Hydromechaniczne uchwyty COROGRIP zapewniają bardzo dużą siłę zamocowania narzędzi przy zapewnieniu minimalnego bicia.

Zakupy kolejnych maszyn spowodowały konieczność rozszerzenia wspólpracy z firmami narzędziowymi. Wraz ze wzrostem jakości parku maszynowego wzrosła potrzeba stosowania nowoczesnych narzędzi do obróbki. W wyniku podjętych działań wzmocniona została współpraca z firmami sprzedającymi narzędzia (MACRO, PERSCHMANN), które dostarczają produkty renomowanych firm takich jak: HORN, SECO, GARANT czy HOLEX.

Następnym ważnym elementem rozwoju firmy był zakup oprogramowań pozwalających na bardziej efektywne programowanie maszyn. W 2003 roku zakupiono program ZERO, a w 2004 roku pragram EDGE CAM.


nxcam-4.jpgW lutym 2007r. zakupiono w firmie CAMdivision Systemy CAD/CAM nowe oprogramowanie – SolidEdge 19, oraz współpracujący z nim program NX CAM Express4.0, aktualnie pracujemy na wersjach SolidEdge ST7 oraz NX CAM Express9.0 - zakup w 2014 r.


W 2008 roku stworzono stanowisko kontrolno pomiarowe składające się z:

  • wysokościomierza LH600 z płytą granitową firmy Mitutoyo,
pic5-5.jpg
  • przyrząd do pomiaru chropowatości powierzchni SJ-201P firmy Mitutoyo.
pic5-6.jpg

W 2010 roku oprócz zakupów obrabiarek DMG zmodernizowano 3 obrabiarku  TZC, PA400, ATE63N, zmieniając na sterowanie Siemens. Ostatni zakup to centrum tokarskie NLX 2500/700 - DMG Mori Seiki w 2014 roku.

Istotną informacją jest to, że pracami technologicznymi i produkcyjnymi kierują pracownicy z wyższym wykształceniem inżynierskim.

W listopadzie 2015 roku nasz park maszynowy powiększył się o wygładzarkę wibracyjną typu EVP, które odpowiada za obróbkę powierzchniową – mikroszlifem. W bieżącym roku z początkiem marca firma zainwestowała w urządzenie pomiarowe – fotooptyczne wyposażone w technologię M-TOUCH.