Logo Karo-Śrem Obróbka skrawaniem metalu Rok założenia 1981

61 281 94 11

biuro@karo-srem.pl

O firmie

O firmie

cert-4

Kontakt

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARO" s.c.
Roman, Danuta, Paweł Kaczmarek
ul. Przemysłowa 38, 63-100 Śrem
tel./fax + 48 (61) 281 94 11
 

Czytaj więcej »

Historia firmy

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARO" rozpoczęło swoją działalność 2 listopada 1981r. decyzją (nr 171/81) Naczelnika Miasta i Gminy Śrem.

Od tego czasu datuje się również przynależność Firmy do miejscowej organizacji cechowej oraz Spółdzielni Rzemieślniczej. Przynależność ta trwa do dziś. 

Z dniem 1 października 1982r. rozszerzona została działalność produkcyjna, obejmując przetwórstwo tworzyw sztucznych. Od 1 kwietnia 1985r. Firma otrzymała zezwolenie na produkcję artykułów ściernych i wyrobów z folii.

Firma uczestniczyła jako wystawca w Targach Krajowych Wiosna i Jesień organizowanych na terenie MTP w Poznaniu. Udział w targach służył zdobywaniu klientów, pozyskiwaniu zamówień oraz ułatwiał dostęp do materiałów i surowców. Inną formą zdobywania zamówień było uczestnictwo Firmy w przetargach na zamówienia rządowe organizowane przez Kombinat Przemysłu Narzędziowego VIS.

W wyniku wygrywania przetargów i corocznego zdobywania zamówień rządowych na produkcję ściernic listkowych - trzpieniowych, firma stała się jedynym dostawcą tych produktów na potrzeby przemysłu maszynowego i zbrojeniowego.

Omawiana produkcja miała status "produkcji antyimportowej", która poprzez prestiż pracy na zlecenia Rządu umożliwiała zakup surowców z krajowego rozdzielnictwa dewizowego. Ciekawostką pochodzącą z tego okresu jest fakt, iż w 1988r. byliśmy jedyną prywatną firmą z terenu Śremu, która miała własny teleks, posiadający możliwość automatycznej transmisji, dający łączność z całym światem.

Później działalność Firmy została ukierunkowana na obróbkę mechaniczną. Od 13 kwietnia 1990r. Firma przyjęła nazwę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARO". Zmieniony został także jej status z działalności rzemieślniczej na zasady wpisu do działalności gospodarczej. Głównym zakresem produkcyjnym P. W. "KARO" jest obróbka mechaniczna metali. Początkowo były to usługi tokarskie i szlifierskie, a następnie wytwarzanie elementów zaopatrzeniowych.

Klientami firmy byli odbiorcy krajowi, a w dalszej kolejności przedsiębiorstwa zagraniczne. Od 1997 r. systematycznie inwestujemy w park maszynowy i technologie. Kupowane są automaty tokarskie oraz obrabiarki sterowane numerycznie.

W 20-tą rocznicę istnienia tj 2001 rok, mając na uwadze dobro Firmy i jej klientów, kooperantów i kontrahentów Właściciel podjął decyzję o opracowaniu, wdrożeniu i certyfikowaniu Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z wymaganiami normy ISO 9001:2000 - certyfikowanej poprzez TUV SUD Management Srevice Gmbh.

W 2006 roku wdrożono Natowski System Zarządzania Jakością AQAP. Zakład uzyskuje status Zakładu dla produkcji Natowskiej - z numerem NCAGE 1101H. 

W kolejnych latach inwestowaliśmy w oprogramowanie technologiczne - ostatnie to Solid Edge ST7 oraz NX CAM Express 9.0. Dokupiliśmy także nowe obrabiarki CNC z Firmy DMG. Ostatni zakup to NLX-2500/700 - DMG MORI z roku 2014.

Od 1.07.2014 Firma została przekształcona w Spółkę Cywilną o charakterze rodzinnym o nazwie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARO" S.C. - Roman, Danuta, Paweł Kaczmarek z siedzibą w Śremie 63-100 przy ul. Przemysłowa 38.